Who is who

 

Bo

Narodila som sa ďaleko odtiaľto – až v českej Sušici. Prišli si pre mňa jedného mrazivého dňa a odviezli si ma sem, tak som tu. Mám vás všetkých rada – spočiatku vám ale nebudem veriť a poriadne na vás naštekám. Chvostík vám ale prezradí, že to nemyslím príliš vážne...  Milujem svoju ľudskú mamu celým svojim pudlím srdiečkom a keď sa niekam vyberie bezo mňa som smutná, nechcem sa ani hrať, ani sa poriadne nenapapám.  Aby bola mama spokojná spravím čokoľvek. Najradšej mám, keď sa spolu vyberieme na tréning, alebo – a to ešte radšej – na preteky.  Možno tak nevyzerám, ale som súťaživý typ a keď ľudia ochkajú a híkajú nad tým ako viem sama prekážky, tak som najspokojnejší pudli pod slnkom. Nemáte náhodou pamlsok?

 

Zeane


Začnem asi u trojročného dievčatka, ktoré cez bránu a plot cestou do a zo škôlky počítalo zuby v papuli prerastenému samcovi nemeckej dogy. Nasledovali všetky psy v okolí mojej babky, kam som chodila na prázdniny. Teda, nielen psy, vášnivo som milovala kuriatka, zajačence, húsatká a iné bežné zvery chované vo dvoroch. Prvého škrečka sme s bratom dovliekli keď som mala hádam jedenásť rokov – a chov hlodavcov mi vydržal až skoro do tridsiatky. Prvého psa som sa domov pokúsila dovliecť zhruba dva roky nato, úspech som síce nezaznamenala, ale psíkovi sme aspoň našli dobrý domov. Všade kde boli zvieratá k videniu som bola – v ZOO, chovateľských krúžkoch, u susedov, ani cirkusy som neobchádzala. A práve cirkus a v jeho programe drezúra psov majú na svedomí moju lásku k pudlíkom. Bolo to pre mňa to najkrajšie číslo v programe – cvičiteľka sa s nimi doslova hrala a psiská skákali, pobiehali a šaškovali – no ako pudle... Dnes viem, že toho strieborného kráľovského posielala cvičiteľka očarúvať deti v lóžach – nuž, vyšlo jej to. Dnes žijem s dvoma pudlinami z jednoduchého dôvodu – jeden pudel proste nestačí.

Okrem pudlíkov a agility sa ešte občas pochválim nejakým tým hand-made výtvorom. Výroba vecí vlastnými rukami ma hlboko uspokojuje a nesmierne baví. Tvorím veci úžitkové, darčekové aj ozdobné a rada by som sa tým živila - no, veď uvidíme ako sa mi bude dariť.

 

Dúfame, že si naše rozprávania o tom čo nás baví a teší užijete aspoň tak ako my ich zažívanie a písanie o tom. ;-)

Zeane & Bo

 

Rens

So mas? Das mi to? Nedam sa chytit!  Jeeeeee! Pusti ma, lebo ja som taky maly lysavy blskavy pitbuj a ket budem velka, seckych vas kusnem! So to je toto? Nessem človekov! Namisku mas? Noooo - ale lýchlo, mama sa zdy hneva ket si nieso sama najdem...

 

Ak sa vám u nás niečo nepáči, povedzte nám to. Ak sa vám u nás páči, povedzte to všetkým...

 

Varovania a upozornenia:

- Neočakávajte prosím príliš...

- Väčšina gramatických chýb, bohemizmov a iných "vád" je použitá v texte schválne.

- Ak so mnou chcete diskutovať, robte to prosím slušne - na vulgarizmy, osočovania a urážky neodpovedám a ani ich nebudem tolerovať.

- Moje názory a zásady sú moje a nebudem ich meniť - jedine ak po slušnej a logickej diskusii s fakt dobrými a platnými argumentami.

 

Všeobecne platné odkazy pre niektoré typy ľudí:

- Áno, myslím a navyše mám aj čím.

- Áno, viem.

- Nie, neprestanem.

 - No, a...?

 

 

Anketa

Ktorá farba pudla je tá "naj"?

čierny (6)
21%

biely (6)
21%

strieborný (3)
11%

aprikot (9)
32%

hnedý (0)
0%

red (1)
4%

harlequine (čierno-biely) (3)
11%

black and tan (0)
0%

Celkový počet hlasov: 28